Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie powstała w 1948 roku. W obecnej siedzibie, przy ul. Orkana 5, gdzie mieści się główna siedziba biblioteki, działa od 1997 roku.

foto: Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie

W 2015 roku elewację biblioteki pokrył niezwykły mural stylizowany na regał z książkami. Na pomysł stworzenia kolorowej książkowej elewacji wpadli członkowie Stowarzyszenia “Młody Radlin”: Jędrzej Stelmaszek i Joanna Nowara, którzy zgłosili się do konkursu “Tu mieszkam – tu zmieniam” ogłoszonego przez fundację Banku Zachodniego WBK i pozyskali 20 tys. zł. Mural powstał w niespełna 11 dni a jego symbolicznego odsłonięcia dokonano 5 września 2015 r. podczas Narodowego Czytania “Lalki” B. Prusa.

foto: UM Radlin

Nie obyło się bez wpadek, gdyż w napisach pojawiły się błędy, które szybko wychwycili internauci i które wkrótce poprawiono. Tytuły książek i ich autorzy znaleźli się na elewacji nie przypadkowo. Wyłoniono ich na podstawie ankiety, przeprowadzonej wśród mieszkańców Radlina, którzy wskazali swoje ulubione książki.

foto: UM Radlin

JF