Pomysły na literackie życzenia świąteczne od bibliotekarzy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas przesyłania kartek z życzeniami świątecznymi. Nie od dziś wiadomo, że taką kartkę najlepiej przygotować własnoręcznie i to z oryginalnie wymyślonym tekstem życzeń. Co może posłużyć za inspirację? Oczywiście tytuły książek  – co od lat udowadniają bibliotekarze!

Zobaczcie jak w oryginalny sposób można przygotować życzenia od biblioteki.

Zanim spadnie “Pierwszy śnieg” i zapanuje świąteczny “Atak paniki”, chcielibyśmy złożyć Wam specjalne życzenia, abyście “Te chwile” spędzili w zgodzie ze sobą. Niech “Telepatia” sprawi, że zjadą się “Bracia” i “Siostry” a “W blasku nocy” przyjdzie do Was “Człowiek z magicznym pudełkiem”. Niech wszyscy zostaną “Obdarowani” nawet jeśli mają to być tylko “Kwiaty z bibuły” i “Orzechy”.
Życzymy Wam także, aby w Sylwestra spełniły się wszystkie “Odroczone nadzieje” i zdarzył się jakiś “Cud”. Oby to był “Nasz najlepszy rok”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu
Literackie życzenia świąteczne od bibliotekarzy


Zanim spadnie “Pierwszy śnieg” i ogarnie nas “Magia grudniowej nocy” podsycana przez “Zapach goździków”, życzymy Wam by zdarzył się “Cud”, który spełni Wasze “Odroczone nadzieje”. Drogi Czytelniku “Słuchaj głosu serca” a przede wszystkim “Uwierz w Mikołaja”, który spełnia “Marzenia szyte na miarę” a “Drzwi do szczęścia” na pewno się otworzą. Wszyscy wiemy, że “Anioły naprawdę istnieją” a “Cuda nigdy nie ustają”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika (2019)

Literackie życzenia świąteczne od bibliotekarzy


Drogi Czytelniku! Jest taki “Jeden dzień w grudniu”, który niech przyniesie “Wszystko co najlepsze”, Tobie i Twoim bliskim “Szczęście pachnące wanilią”.  Na wigilijnym stole (nie tylko) zagości “Garść pierników, szczypta miłości” oraz w każdej chwili “Tylko dobre wiadomości”.  A przede wszystkim, żeby “Zawsze przy tobie” jako oczekiwany “Najmilszy prezent” była “Książka”. Abyś dzięki temu poczuł, że “Życie ma smak”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach (2020)Literackie życzenia świąteczne od bibliotekarzy