Boeing 737-200 jako bibliosamolot w Meksyku

Z inicjatywy władz Iztapalapy w Meksyku, na głównym placu dzielnicy Alvaro Obregon de Iztapalapa stanął bibliosamolot – Boeing 737-200 z 29 miejscami przeznaczonymi do czytania, oferujący dostęp do półprofesjonalnego symulatora lotu w kabinie załogi, książek drukowanych, audiobooków, 26 komputerów z książkami elektronicznymi.

Samolot otrzymał nazwę -“Lot do Utopii” (Volando a la Utopía) i posiada windę dla niepełnosprawnych.

foto: Clara Brugada Molina (@ClaraBrugadaM/Twitter)

Wokół samolotu stworzono miejsce, gdzie organizowane są różne warsztaty, czytanie na głos i opowiadanie historii.

foto: Clara Brugada Molina (@ClaraBrugadaM/Twitter)

Biblioteka czynna jest od wtorku do niedzieli od 9:00 do 19:00 a jej usługi są całkowicie bezpłatne.

foto: Clara Brugada Molina (@ClaraBrugadaM/Twitter)

Inicjatywa miała na celu odzyskanie przestrzeni publicznej, tak aby mogła służyć mieszkańcom. Plac był miejscem, gdzie dochodziło do licznych napadów. Teraz, jak informują meksykańskie media, sytuacja diametralnie się odmieniła a burmistrz Iztapalapy, Clara Brugada zapowiedziała pojawienie się kolejnych wyeksploatowanych samolotów pasażerskich, które będą funkcjonować jako bezpłatne biblioteki.

Źródła: