Szkolenia, warsztaty, konferencje dla bibliotekarzy

[Aktualizacja: 09 września 2019 r.]

SZKOLENIA i WARSZTATY

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą szkoleń i warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Szczegółowych informacji udziela Joanna Filimonow, tel. 22 608 28 25, e-mail: redakcja.portal@SBP.pl

19 września 2019 r., Warszawa
Warsztaty Jakie zmiany w zakresie prawa pracy, ZFŚS, ochrony danych osobowych obowiązują bibliotekę po nowelizacji przepisów w 2019 r.”

Szkolenie ma na celu omówienie i dostarczenie uczestnikom praktycznych rozwiązań w zakresie wdrożenia RODO w bibliotekach. Uwzględnione zostaną doświadczenia pierwszego roku po wprowadzeniu reformy systemu ochrony danych.

20 września 2019 r., Warszawa

Warsztaty “Archiwistyka cyfrowa – trwała ochrona dziedzictwa publicznego i osobistego”
Warsztaty mają na celu poznanie stosowanych i rekomendowanych form pracy w zakresie ochrony zasobów cyfrowych zarówno dla profesjonalnych kuratorów cyfrowych – archiwistów, bibliotekarzy, muzealników, jak i osób prywatnych, którym zależy na zachowaniu ich osobistych ważnych obiektów.

5-6 listopada 2019 r., Warszawa

Warsztaty“Katalogowanie z wykorzystaniem formatu MARC21”

Dwudniowe szkolenie adresowane jest do osób, które planują rozpoczęcie katalogowania w Formacie MARC21 lub od niedawna pracują w tym formacie i zamierzają doszkolić się w zakresie jego stosowania. Szkolenie NIE jest przeznaczone dla bibliotekarzy mających uprawnienia do wprowadzania danych do katalogu NUKAT.

9-10 stycznia 2020 r., Warszawa

Warsztaty “Katalogowanie z wykorzystaniem formatu MARC21”

KONFERENCJE SBP

KONFERENCJE pod patronatem SBP