Powstało Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY

Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY to nowa bibliotekarska organizacja pozarządowa na mapie Polski. Powstała 1 grudnia 2022 r. na bazie członków Grupy InicjaTyWy założonej w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Główne cele nowej organizacji

Stowarzyszenie zamierza wspierać dyrektorki i dyrektorów oraz reprezentować interesy bibliotek. W tym celu planuje m.in. organizację szkoleń, webinariów, spotkań i corocznego forum dla kadry zarządzającej.

Członkowie Stowarzyszenia chcą mieć również wpływ na kierunek rozwoju polskich bibliotek.

Przewidują zatem:

  • wyrażanie zdania w pracach legislacyjnych,
  • komentowanie diagnoz,
  • dzielenie się wizjami dotyczącymi bibliotek,
  • opiniowanie kandydatów na stanowiska kierownicze,

Droga do utworzenia Stowarzyszenia była długa, ale najważniejsza myśl towarzyszyła nam od samego początku – być i wspierać dyrektorki i dyrektorów bibliotek. PotrzebujeMY wsparcia, dobrych praktyk, wskazówek – a kto udzieli ich lepiej niż doświadczeni praktycy? – podkreśla Agnieszka Borkiewicz, prezeska Stowarzyszenia INICJATYWY, na co dzień zarządzająca biblioteką w Jarocinie.

Kto może dołączyć?

Do Stowarzyszenia może dołączyć kadra zarządzająca bibliotek publicznych lub samorządowych instytucji kultury, w których strukturach znajduje się biblioteka publiczna, czyli:

  • dyrektorki i dyrektorzy,
  • ich zastępcy,
  • kierownicy.

Przeczytaj list zarządu oraz członkiń i członków Stowarzyszenia do dyrektorek i dyrektorów bibliotek (PDF):

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

By śledzić na bieżąco działalność Stowarzyszenia warto dołączyć do facebookowej grupy „Kieruj w dobrym stylu” oraz obserwować profil Stowarzyszenia Dyrektorów i Dyrektorek Bibliotek INICJATYWY na Facebooku.

Członkowie Stowarzyszenia Dyrektorów i Dyrektorek Bibliotek INICJATYWY


Źródło: mat. pras.