Akcja Żonkile 2023 – ruszyła rejestracja bibliotek

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza biblioteki, szkoły oraz inne instytucje do włączenia się w ogólnopolską Akcję Żonkile. Tegoroczna edycja, realizowana już po raz jedenasty, upamiętni 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim i tak jak w poprzednich latach odbędzie się 19 kwietnia.

Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Akcja Żonkile

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile polega na organizacji przez daną instytucję wydarzenia, które upamiętni rocznicę powstania w getcie warszawskim. Organizatorzy przygotowali specjalne materiały edukacyjne i towarzyszące im scenariusze lekcji, dostosowane do potrzeb oraz możliwości dzieci i młodzieży. Będą one pomocne w przeprowadzeniu zajęć.  W tym roku ofertę edukacyjną wzbogacą także opowiadania Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz poruszająca animacja “Zdążyć przed Panem Bogiem“. Film powstał na podstawie reportażu Hanny Krall i został stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN.

Organizatorzy przygotowali także szablony do pobrania:

  • Plansza “Bierzemy udział w akcji Żonkile”
  • Plansza “Bierzemy udział w akcji Żonkile” z miejscem na logo instytucji organizującej wydarzenie
  • Szablon prezentacji “Bierzemy udział w akcji Żonkile”

Zgłoszenia udziału w akcji należy przesłać za pośrednictwem formularza do 14 kwietnia br.

Dla zgłoszonych osób zostanie zorganizowane szkolenie online dotyczące możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów edukacyjnych. Terminy szkoleń będą podane drogą mailową.

Wszystkie materiały oraz link do rejestracji są dostępne na stronie >> MHŻP POLIN


Źródło i grafika: Mat. pras. MHŻP POLIN